No. 3 Irish Blow by Pitt, 45-3

Box Score (PDF) | Notre Dame Notre Dame Postgame Notes | Brian Kelly Konferencja prasowa po meczu

PITTSBURGH, Pensylwania – Trzeci w rankingu zespół piłkarski University of Notre Dame przeniósł się do 5-0 w 2020 roku, pokonując Pittsburgh Panthers 45-3 (3- 4) Niedzielne popołudnie na Heinz Field.

Ofensywnie rozgrywający, absolwent Ian Book, poprowadził Irlandczyka z wyprzedzeniem 312 jardów i trzema przyłożeniami, dodając 40 jardów na ośmiu prowadzących. Przerwał grę, łącząc się z absolwentem Benem Skowronkiem dwukrotnie w dół boiska – 34-jardowe chwycenie w pierwszej kwarcie i 73-metrowe uderzenie w drugiej. Nowicjusz, Michael Mayer, również miał imponujące popołudnie z pięcioma chwytami na 73 jardy i jednym przyłożeniem.

Notre Dame dodał dwa pospieszne przyłożenia popołudniu, oznaczając pierwszy raz, kiedy obrona Pittsburgha zrezygnowała z wielu pośpiesznych przyłożeń. od 5 października 2019 roku przeciwko Dukeowi.

Po stronie defensywnej Irlandczycy byli tęgi w pierwszej połowie i utrzymywali Pantery na 97 jardach w ataku i zaledwie dwa jardy w pierwszych 30 minutach. Młodszy pomocnik Bo Bauer nagrał swoje pierwsze przechwycenie w karierze pod koniec drugiej połowy, aby ustawić trzecie przyłożenie dla Irlandczyków. Starszy pomocnik Jeremiah Owusu-Koramoah podsumował swoje pierwsze przechwycenie kariery w drugiej połowie, które doprowadziło do kolejnego przyziemienia w Irlandii.

Już podczas następnej jazdy do obrony Irlandii w trzeciej kwarcie, absolwent Nick McCloud odebrał pierwsze przechwycenie w irlandzkim mundurze. Po przyznaniu zaledwie trzech punktów, po raz pierwszy od 2012 roku irlandzka obrona straciła mniej niż 10 punktów w meczach jeden po drugim.

Specjalne zespoły pomogły zadać cios przez nokaut tuż przed połową . Defensywny liniowy Sophomore Isaiah Foskey zablokował punt w Pittsburghu na 10 sekund przed końcem połowy. Foskey był w stanie odzyskać piłkę w strefie końcowej do drugiego przyłożenia dla Irlandczyków w tym roku.

W drugiej kwarcie przechwycenie Bauera ustawiło Irlandczyka wokół pomocy, ponieważ pierwsza połowa była kręta. na dół. Pośpieszne przyłożenie z dwóch jardów Kyren Williams zakończyło ośmiokrotną jazdę i Notre Dame objęło prowadzenie 21-3. W jednej z ostatnich rozgrywek połowy Foskey przebił się, blokując punt w Pittsburghu. Foskey odzyskał piłkę w strefie końcowej, zdobywając bramkę defensywną, a Irlandczyk prowadził 28-3 do przerwy.

Notre Dame wróci do gry w następny weekend, kiedy wyjechał na trasę drugi tydzień z rzędu. Irlandczycy zmierzą się z Georgia Tech 31 października (15:30 czasu wschodniego) na stadionie Bobbyego Dodda. Gra będzie emitowana na antenie ABC.