8 dogrywek + 8,5 godziny = rekordowy mecz hokejowy

NHL

Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij przez e-mail

Mecz w Lidze Norweskiej przewyższa NHL „thriller 6-OT w finale Pucharu Stanleya z 1936 r.

The Associated Press

Opublikowano : 13 marca 2017 r.
Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2017 r.

Gracze Storhamar świętują po strzeleniu bramki Joakima Jensena w ósmej dogrywce w niedzielę. 8 godzin i 30 minut wygranej 2: 1 ze Spartą. (Fredrik Olastuen / NTB Scanpix przez AP)

Storhamar Dragons pokonali Sparta Warriors 2: 1 wcześnie rano w rozgrywkach norweskiej ligi w Norwegii , który uważany jest za najdłuższy oficjalny mecz w historii hokeja.

Joakim Jensen zakończył mecz golem w ósmej dogrywce, ponad 8 i pół godziny po rozpoczęciu meczu. Po meczu Jensen powiedział, że od piątej dogrywki boryka się ze skurczami nogi i nie może się doczekać powrotu do domu i pójścia do łóżka.

Storhamar pokonał Spartę 96-93 w meczu, który rozpoczął się o godz. 18:00 czasu lokalnego w niedzielę i zakończyło się o 2:32 rano następnego dnia.

Gracze nie będą mieli dużo czasu na regenerację. To był dopiero piąty mecz w serii do trzech zwycięstw między Storhamarem a Spartą i tylko pojedynek ćwierćfinałowy. Smoki prowadzą serię od trzech do dwóch. Obie drużyny spotkają się ponownie we wtorek wieczorem.

W najdłuższym meczu NHL doszło do sześciu dogrywek. To było w finale Pucharu Stanleya w 1936 roku. Bramka Muda Bruneteau dała Detroit Red Wings zwycięstwo 1: 0 nad Montreal Maroons.