Rögbi szabályok

Fotó: M + MD ( forrás)

A rögbi a sportok egyik legfizikálisabb. Nemzetközileg a sport csúcsa a rögbi világkupában rejlik. Más versenyek, például a Tri Nations (beleértve Dél-Afrikát, Új-Zélandot és Ausztráliát), a Six Nations (beleértve Angliát, Írországot, Skóciát, Waleset, Olaszországot és Franciaországot), valamint a Heineken Kupa olyan versenyek, amelyeket mindvégig nagy becsben tartanak. / p>

A játék tárgya

A játék célja több pontot szerez, mint az ellenfelek az egyes rögbi mérkőzésekre kijelölt 80 perces időkeretben. Azt a csapatot hirdetik ki győztesként, amely teljes munkaidőben nagyobb pontszámmal rendelkezik. A játékok döntetlennel zárulhatnak.

A labdával rendelkező csapatnak a játék „fázisaiban” felfelé kell mozgatnia a labdát. A labdát soha nem lehet átadni előre, de a játékosok előre futhatnak a labdával, vagy előre rúghatják a labdát, hogy üldözzék. Az ellenfél csapatának le kell állítania a támadó csapatot a labda megszerzésével és megtartásával.

Játékosok & Felszerelés

Minden rögbi csapat 15 játékosból áll. A csapat két csoportra oszlik, úgynevezett csatár és hát. 8 támadó van (a pozíciók között van Hooker, Prop, Second Row, Flanker és a Nyolcas szám) és 7 hát (a pozíciók között Scrum Fél, Fly Fél, Belső Központ, Külső Központ, Szélsők és Teljes Hát).

A hangmagasság három részre oszlik; egy fő játéktér, amely nem haladhatja meg a 100 métert, és két holtgól terület, amelyek 10-20 m között mozoghatnak. A hangmagasságnak ekkor 70 méter szélesnek kell lennie. A kapufák „H” alakúak, és nagyjából 5–6 méter távolságra vannak egymástól, a magasság korlátozása nélkül.

A szegecses csizma viselhető az ínyvédőkkel, a fejvédőkkel, a vállpárnákkal és a sípcsontokkal. Minden csapatnak azonos színű mezeket kell viselnie, megfelelő rövidnadrágokkal és zoknikkal.

Pontozás

A pontokat a négyféle módon lehet megszerezni:

• A a próbát akkor ítélik oda, amikor egy játékos leteszi a labdát az ellenfél holtlabdájába a kapu mögé. 5 pont jár.
  • A megtérés egy szabadrúgás, amelyet a csapat 2 bónuszpont megszerzésének megkísérlése után kap. Sikeres rúgásnak kell elhaladnia a kapu felső és felső léce között.
  • A büntetőrúgás 3 pontot szerez a csapatnak, és akkor ítélik oda, ha az ellenfél csapata jogsértést okoz.
  • Egy elejtett gólt ki lehet rúgni a kezéből, amíg a labda először pattan és 3 pontot szerezhet a csapatnak.

A játék megnyerése

A játék megnyeréséhez több pontot kell szereznie, mint az ellenfél 80 percen belül. A pontokat a fent említett módszerek bármelyikével lehet megszerezni.

A rögbi szabályai

• A játékot két 40 perces félidőre bontjuk, közöttük 10 perces pihenőidővel. . A játék nem áll le, és pontosan 80 perc múlva ér véget.
  • Minden csapat 15 játékossal és legfeljebb 7 csereként indulhat. A pályáról elhagyott játékosok csak akkor térhetnek vissza, ha sérülést szenvedtek.
  • A pályának nagyjából 100 méter hosszúnak és 70 méter szélesnek kell lennie, legalább 10 méteres holtlabdaterülettel. A H alakú célnak 6 méter szélesnek kell lennie, a magasság korlátozása nélkül.
  • A mező a következő jelölésekből áll; félpályás, 5 méteres, 22 méteres, 10 méteres és holtlabdás vonal. Idetartozik a játék újrakezdésének középpontja is egy kísérlet, büntető vagy ejtési gól megszerzése után.
  • A játéknak egy játékvezetőnek és két érintő bírának kell lennie. A játékvezető feladata, hogy időt tartson, döntéseket hozzon az egész játék során, és rendet tartson a pályán. A két érintőbíró segítheti a játékvezetőt a döntésekben, és értesítheti a játékvezetőt is, amikor a játékosok érintkeznek (a játékhatáron kívül vannak).
  • A játék leáll, ha egy játékost megsértettek, a labda kiesett a játékból. vagy próbálkozás vagy ejtés gólt szereznek.
  • A védekező csapatnak meg kell ragadnia a játékost úgy, hogy megragad egy fogást és a padlóra húzza őket. A szerelés nem hajtható végre a vállmagasság felett, és ezzel a játékvezető szabálytalanságot ítél.
  • Amint a labda érintkezésbe kerül, ki kell hívni a vonalat. Legfeljebb 7 játékos léphet sorba, és e játékosok bármelyikét fel lehet emelni annak érdekében, hogy elkapja a dobott labdát. Mindkét csapat versenyezhet a labda megszerzéséért.
  • Sikeres váltás, büntetés vagy rúgás a gólnál csak akkor fordul elő, amikor a játékosnak sikerül a kapu felső részén átrúgnia a labdát. Ha egy játékos nem jár sikerrel, a labda még mindig játékban van, amíg át nem lépi a játéktér egyik határát.
  • A támadó játékosoknak aktív állapotban a labda mögött kell maradniuk, vagy fennáll annak a veszélye, hogy lesnek hívják őket. Azok a játékosok, akik nem avatkoznak bele a játékba, lehetnek a labda előtt, de vissza kell térniük a labda mögé, mielőtt újra beavatkoznának a játékba.