Nem. 3 ír fúj Pitt, 45-3

Box Score (PDF) | Notre Dame Postgame Notes | Brian Kelly játék utáni sajtótájékoztató

PITTSBURGH, Pa – A harmadik helyen álló Notre Dame Egyetem labdarúgócsapata 5-0-ra lépett 2020-ban, meggyőző 45-3-as győzelemmel a Pittsburgh Panthers ellen (3- 4) Szombat délután a Heinz Fieldnél.

Támadó módon a végzős hallgató Ian Book vezetett az írek előtt 312 yard átadással és három passzos touchdownal, miközben nyolc yarddal 40 yardot rohant. A játékot úgy nyitotta meg, hogy kétszer lépett pályára a végzős hallgatóval, Ben Skowronekkel – az első negyedben 34 yardos, a másodikban 73 yardos sztrájk. Az elsőéves szoros Michael Mayer szintén lenyűgöző délutánt játszott, öt elkapással 73 yardon keresztül és egy touchdownnal.

Notre Dame két rohanó touchdownt adott hozzá délután, ezzel először jelezve a pittsburghi védelem többszörös rohanó touchdownját. 2019. október 5. óta Duke ellen.

A védekező oldalon az írek határozottak voltak az első félidőben, és 97 méteres támadással tartották a Panthers-t, és csak két yard rohant a nyitás 30 percében. A junior linebacker, Bo Bauer a második félidő végén rögzítette első karrierjét, hogy beállítsa a félidő harmadik touchdownját az írek számára. Jeremiah Owusu-Koramoah rangidős hátvéd a második félidőben megmérettette első karrierjét, ami újabb ír touchdownhoz vezetett.

Az ír védelem legközelebbi, harmadik negyedévi hajtóerején Nick McCloud végzős hallgató felvette első lehallgatás ír egyenruhában. Miután mindössze három pontot engedett, 2012 óta ez az első alkalom, hogy az ír védelem kevesebb, mint 10 pontot adott fel a back-to-back meccseken.

Különleges csapatok segítettek a félidő előtti kiütéses ütésben. . Isaiah Foskey, a másodéves védekező védőnő 10 másodperccel a félidő alatt blokkolta a pittsburghi puntot. Foskey visszaszerezhette a labdát a végső zónában az írek számára az év második speciális csapata számára.

A második negyedben Bauer elfogása az íreket a középpálya környékére állította, mivel az első félidő kanyargós volt. le. A két yardos Kyren Williams rohanó érintése befejezte a nyolc játszmát, és a Notre Dame 21-3-ra vezetett. A félidő egyik utolsó játékán Foskey áttörte a pittsburghi punt blokkolását. Foskey visszaszerezte a labdát a végső zónában a védekezés érdekében, az írek pedig 28-3-ra vezettek a szünetben.

A Notre Dame a következő hétvégén áll ismét működésbe, amikor a második egyenes héten útra kelnek. Az írek október 31-én (délután 3: 30-kor) találkoznak a Georgia Tech-vel a Bobby Dodd Stadionban. A játék az ABC-n lesz látható.