8 hosszabbítás + 8,5 óra = rekord jégkorongmeccs

NHL

Megosztás a Facebook-on Megosztás a Twitteren Megosztás e-mailben

A Norvég Liga játék felülmúlja NHL-ek “6-OT thriller 1936-ban a Stanley Kupa döntőjében

The Associated Press

Feladva : 2017. március 13.
Utolsó frissítés: 2017. március 13.

A Storhamar játékosai Joakim Jensen gólja után ünnepelnek a nyolcadik hosszabbításban szerzett gól után, vasárnap nyolc óra, 30 perces 2–1-es győzelem a Sparta ellen. (Fredrik Olastuen / NTB Scanpix AP-n keresztül)

A Storhamar Dragons ma kora reggel 2-1-re legyőzte a Sparta Warriorst a norvég Norvég Liga rájátszásában. , a hokitörténelem leghosszabb hivatalos játékának vélt játékában.

Joakim Jensen a nyolcadik hosszabbításban, több mint 8 1/2 órával a mérkőzés kezdete után góllal fejezte be a játékot. A meccs után Jensen elmondta, hogy az ötödik hosszabbítás óta a lábának görcsölésével foglalkozik, és alig várja, hogy hazamenjen és lefeküdhessen. 18:00 helyi idő szerint vasárnap, és másnap hajnali 2: 32-kor ért véget.

A játékosoknak nem sokáig kell felépülniük. Ez csak a Storhamar és a Sparta hét legjobb sorozatának ötödik mérkőzése volt, és csak egy negyeddöntős meccs volt. A Sárkányok három meccset kettőre vezetnek. A két csapat kedden este újra találkozik.

A NHL leghosszabb meccse hat hosszabbításig tartott. Ez az 1936-os Stanley Kupa döntőjében volt. Mud Bruneteau góljával a Detroit Red Wings 1–0-ra győzött a Montreal Maroons ellen.