Ne 3 Irish Blow od Pitta, 45-3

Skóre boxu (PDF) | Notre Dame Postgame Notes | Brian Kelly Post-Game Press Conference

PITTSBURGH, PA. – Třetí fotbalový tým University of Notre Dame se v roce 2020 posunul na 5: 0 s přesvědčivým vítězstvím 45: 3 nad Pittsburghem Panthers (3 4) Sobotní odpoledne na Heinz Field.

Ofenzivně vedl rozohrávač postgraduálního studenta Ian Book cestu Irům s 312 yardy projíždějícími a třemi projíždějícími přistáními, přičemž přidal 40 yardů spěchajících na osm nese. Otevřel hru spojením s postgraduálním studentem Benem Skowronkem dvakrát dolů – v první čtvrtině 34-yardový úchop a ve druhé 73-yardový zásah. Nováček těsný konec Michael Mayer měl také působivé odpoledne s pěti úlovky na 73 yardů a jedním touchdownem.

Notre Dame přidal odpoledne dvě spěchající přistání, což je poprvé, co se obrana Pittsburghu vzdala několika spěchajících touchdownů od 5. října 2019 proti Dukeovi.

Přes defenzivní stranu byli Irové v první polovině statní a drželi Panthers na 97 yardech ofenzivy a pouhé dva yardy spěchali v úvodních 30 minutách. Juniorský obránce Bo Bauer zaznamenal svůj první kariérní odposlech pozdě v druhé polovině, aby připravil třetí přistání této poloviny pro Iry. Senior linebacker Jeremiah Owusu-Koramoah spočítal svůj první kariérní odposlech ve druhé polovině, což vedlo k dalšímu irskému touchdownu.

Při dalším pokusu o irskou obranu ve třetím čtvrtletí zvedl postgraduální student Nick McCloud jeho první odposlech v irské uniformě. Po povolení pouze tří bodů je to poprvé od roku 2012, co irská obrana vzdala méně než 10 bodů v zápasech typu back-to-back.

Speciální týmy pomohly zasadit úder těsně před půl . Sophomore defenzivní pochůzkář Isaiah Foskey prošel a blokoval Pittsburgh punt s 10 sekund zbývá v polovině. Foskey dokázal získat míč v koncové zóně pro přistání druhého speciálního týmu na rok pro Iry.

Ve druhém čtvrtletí Bauerův odposlech postavil Iry kolem středu pole, protože první poločas se točil dolů. Rush touchdown dvou yardů Kyrena Williamse zakončil jízdu s osmi hrami a Notre Dame se ujal vedení 21-3. V jedné ze závěrečných her tohoto poločasu propadl Foskey, aby zablokoval pittsburghský punt. Foskey v zadní zóně získal míč pro obranné skóre a Irové do přestávky vedli 28: 3.

Notre Dame se vrátí do akce příští víkend, když vyrazí na cestu druhý týden po sobě. Irové se setkají s Georgia Tech 31. října (15:30 východního času) na stadionu Bobby Dodd. Tato hra bude vysílána na ABC.