8 přesčasů + 8,5 hodiny = rekordní hokejový zápas

NHL

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet e-mailem

Hra v norské lize překonává „6-OT thriller NHL ve finále Stanley Cupu z roku 1936

Associated Press

Zveřejněno : 13. března 2017
Poslední aktualizace: 13. března 2017

Hráči Storhamaru slaví po gólu Joakima Jensena v osmém prodloužení Neděle skončila jejich Osmhodinová, 30minutová výhra 2-1 nad Spartou. (Fredrik Olastuen / NTB Scanpix via AP)

Draci Storhamar Dragons porazili Spartské válečníky 2-1 brzy ráno v play off norské ligy v Norsku , což je považováno za nejdelší oficiální hru v historii hokeje.

Joakim Jensen ukončil zápas gólem v osmém prodloužení, více než 8 1/2 hodiny po začátku hry. Po zápase řekl Jensen, že má problémy s křečemi v noze od pátého prodloužení a těšil se, že půjde domů a do postele.

Storhamar překonal Spartu 96-93 ve hře, která začala v 18:00 místního času v neděli a skončila ve 2:32 následujícího rána.

Hráči se nebudou muset dlouho zotavovat. Byla to pouze hra pět ze série best-of-sedm mezi Storhamarem a Spartou a pouze čtvrtfinálový zápas. Draci vedou sérii tří her ke dvěma. Oba týmy se znovu setkají v úterý večer.

Nejdelší hra NHL šla do šesti prodloužení. To bylo ve finále Stanley Cupu v roce 1936. Díky cíli Mud Bruneteau získal Detroit Red Wings nad Montreal Maroons vítězství 1: 0.